V těsném sousedství sportovního areálu vede Labská cyklostezka, která kopíruje řeku Labe od pramene až po státní hranici. V obci Hořín se k cyklostezce připojuje Vltavská cyklostezky z Prahy.

Cyklostezka poskytuje prostor pro jízdu na kole, ale také ideální podmínky pro inline brusle. Lemují ji turistická odpočívadla se zastřešeným stolkem a lavicemi, stojany na kola a mapou oblasti.

Trasa bez stoupání podle Labe je vhodná i pro začínající malé cyklisty s rodiči.

Mezi zajímavá místa pro cykloturistiku patří nedaleký zelčínský zoopark s občerstvením, Mělnický zámek nebo zastavení u Hořínského zdymadla. Zdymadlo Hořín je unikátní technická památka, postavená roku 1905. Všechny lodě, které proplouvají zdymadlem po Vltavě projíždějí pod silnicí, která se klene nad spodními vraty komory. Výška silnice tak určuje maximální výšku lodí, které mohou plout v tomto úseku po řece Vltavě.

Okolí Mělníka je pro cyklistiku příznivé. Cyklisté mohou volit z několika tras. Kolem Mělníka vede trasa v délce asi 25 km. Náročnější cyklisté se mohou vydat na trasu Mělník – Kokořínský důl v délce 50 km s pěkným převýšením.